აქციოს სამი გავლენის ინვესტორი ჰყავს
ნიკოლოზ ალავიძე "აქციოს" პირველი კერძო გავლენის ინვესტორია, რომელიც აქციოს მხარდამჭერი დაფუძნებიდანვე გახდა.
ოფიციალურად პარტნიორობის ხელშეკრულებას ხელი CSRDG-ს აღმასრულებელ დირექტორს ეკა ურუშაძესა და ნიკოლოზ ალავიძეს შორის რამდენიმე დღის წინ მოეწერა ხელი.
თანამშრომლობის ფარგლებში, ნიკოლოზი შემდგომი 5 წლის მანძილზე აქციოში 25 000$-ის ინვესტიციას განახორციელებს და შედეგად 10 სოციალური საწარმოს გაძლიერებას შეუწყობს ხელს.
გავლენის ფონდი CSRDG-მ ევროკომისიისა და ვენჩურული ფილანტროპიის ევროპული ასოციაციის - EVPA მხარდაჭერით 2022 წელს დააფუძნა, პროექტის #Collaborate4Impact ფარგლებში.
ვრცლად გავლენის ინვესტორის შესახებ
ნიკოლოზ ალავიძე 23 წელზე მეტია მოღვაწეობს საბანკო, საფინანსო, საერთაშორისო ვაჭრობის ფინანსების, საკონსულტაციო და მართვის სფეროებში. 2019 წელს ნიკოლოზი იკავებდა საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს მინისტრის მოადგილის პოზიციას.
ამჟამად ის არის საქართველოს რაგბის კავშირის პრეზიდენტის უფროსი მრჩეველი. ასევე,  ნიკოლოზი უძრავი ქონებისა და ტელეკომუნიკაციების ინდუსტრიებში მოქმედი რამდენიმე კომპანიის მმართველი პარტნიორია.
ნიკოლოზი არის გავლენის მქონე ინვესტიციებზე ორიენტირებული მეწარმე და ანგელოზი ინვესტორი. მისმა ერთ-ერთმა პროექტმა, Altitude 3014, რომელიც ორ პარტნიორთან ერთად 2016 წელს წამოიწყო, საერთაშორისო აღიარება და საქართველოს პასუხისმგებელი ბიზნესის კონკურსის “მელიორას” გრანპრი მოიპოვა ყველაზე პასუხისმგებელი მცირე და საშუალო ბიზნესი ნომინაციაში (2019). 2022 წლიდან ნიკოლოზი “აქციოს” პირველი კერძო გავლენის ინვესტორია.

Actio has three Impact Investors
Nikoloz Alavidze is the first individual impact investor that has become a supporter of Actio since its foundation.
The Executive Director of the Center for Strategic Research and Development of Georgia (CSRDG) Eka Urushadze and Nikoloz Alavidze signed the partnership agreement.
According to the partnership, over the next five years, Nikoloz will invest twenty-five thousand dollars in Actio to strengthen social enterprises by scaling up their economic and social impact.
About Nikoloz Alavidze
Nikoloz Alavidze has over 23 years of experience in Banking, Finance, International Trade Finance, Consulting and Management. He served in the public sector as a Deputy Minister in the Ministry of Economy and Sustainable Development of Georgia (May-December 2019).
At this moment Nikoloz works with Georgian Rugby as a Senior Advisor to the President. In addition, he acts as a managing partner of a few companies in the Real Estate and telecommunications industries.
Nikoloz is an entrepreneur and angel investor oriented on Impact investments. One of his projects that started in 2016 together with two partners, Altitude 3014, has gained international recognition and also has been awarded the Meliora Grand Prix in 2019 as a Most Responsible SME in Georgia.
Since 2022 Nikoloz has become an individual impact investor of Actio - the first impact Fund in Georgia.